AIRCOMB Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi

İlacın etken maddesi  Montelukast sodyum, Desloratadin’dir.  AIRCOMB Film Kaplı Tablet, polen gibi alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları  engelleyen ve  ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan antihistaminik bir ilaçtır. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.) belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtilerin tedavisinde ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde kullanılır.

AIRCOMB Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.) belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtilerin tedavisinde ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde kullanılır.
 3. Bu ilacı başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır. Çünkü bu ilacın  iyileşme göstermeye başlaması birkaç haftayı bulur.
 4. Eğer aspirine karşı bir alerjiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 5. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya karaciğer hastalığınız  ya da böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
 7. Bu ilacın kullanımı sırasında uykusuzluk, huzursuzluk, kabuslar, rüya anormallikleri, halüsinasyonlar, ruh hali ve davranış bozuklukları durumlarından herhangi biri  görüldüğünde  doz ayarı yapılabilmesi için acilen doktorunuza başvurunuz.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra 2 hafta içerisinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse doktorunuzla görüşünüz.
 9. Bu ilaç, düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
 10. 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 11. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İlacın hamilelikte kullanılması önerilmemektedir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

AIRCOMB Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Hızlı ve düzensiz kalp atışı ve sarılık (gözlerde ve ciltte sararma),  uykusuzluk, huzursuzluk, kabuslar, rüya anormallikleri, halüsinasyonlar, ruh hali ve davranış bozuklukları gibi yan  etkilerden herhangi biri görüldüğünde derhal doktorunuza başvurunuz.

.

İlaç Etken Maddesi:  Montelukast sodyum, Desloratadin
İlaç Marka İsmi: AIRCOMB Film Kaplı Tablet

Bir Yorum Yazın