ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin A (Beta-caroten), Vitamin C, Vitamin E, Selenyum’dur.  ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül, yağ emilim bozuklukları, karaciğer yetmezliği-safra kanalı tıkanıklığı, uzun süre devam eden ishal ve bağırsak emilim bozukluklarında  A, C, E vitaminleri eksikliğinde ve selenyum ihtiyacının karşılanmasında kullanılmaktadır.

ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. A, C, ve E vitamini eksikliğinde ve Selenyum gerekli olduğu durumlarda kullanılmaktadır.
  3. Diğer A vitamini ihtiva eden ilaçlarla veya başka multivitamin içeren prepatlarla birlikte kullanmayınız.
  4. İlacı doktorunuzun önerdiği süre ve dozda alınız. Yüksek dozlarda kullanılması durumunda bulantı, kusma, iştahsızlık, uyku hali, deri döküntüleri gibi istenmeyen etkilere maruz kalabilirsiniz.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde A, C, E vitaminleri ve selenyuma ihtiyaç artar. Bu durumlarda doktor önerisine uygun dozlarda kullanılabilir.

ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül’ün kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.Takviye olarak günde 1-2 yumuşak kapsül, tedavi amacıyla günde 2-3 yumuşak kapsül alınır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın aşırı dozlarda  kullanımı halinde  ishal, karın ağrısı, ciltte kızarıklık ya da kırmızılık, baş ağrısı, bulantı, kusma, terleme, ciltte sarılık gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin A (Beta-caroten), Vitamin C, Vitamin E, Selenyum

İlaç Marka İsmi:  ACE PLUS SELENYUM Yumuşak Kapsül

Bir Yorum Yazın